STS KOD PROMOCYJNY

Władimir Samojłow dopiero na 27 miejscu w rywalizacji solistów podczas Mistrzostw Świata w łyżwiarstwie figurowym w Montpellier

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweWładimir Samojłow dopiero na 27 miejscu w rywalizacji solistów podczas Mistrzostw Świata...

W rywalizacji solistów na Mistrzostwach Świata w łyżwiarstwie figurowym we francuskim Montpellier oglądaliśmy tylko jednego reprezentanta Polski. Władimir Samojłow zaprezentował się przeciętnie i ostatecznie odpadł już na etapie programu krótkiego. Naszemu zawodnikowi zabrakło ponad 10 punktów do awansu i możliwości zaprezentowania swoich umiejętności w pokazie dowolnym. Ostatecznie reprezentant Polski został sklasyfikowany na 27. miejscu. Mistrzem Świata został Japończyk Shoma Uno. 

Problemy Władimira Samojłowa na tafli lodu 

Od początku swojego przejazdu w programie krótkim Władimir Samojłow miał duże problemy na tafli lodu. Nasz 22-letni reprezentant Polski pochodzi z Moskwy, jednak od lat startuje w Polsce. Niestety na samym początku zanotował zachwianie podczas kombinacji skoków. Później w swoim przejeździe zanotował także bolesny upadek, który rzutował na słabsze noty Polaka. Ostatecznie zgromadził zaledwie 60,71 punktów w programie krótkim i nie miał większych szans w walce o awans do drugiej próby. Biało-czerwony stracił równo 10,5 punktu do awansu i został sklasyfikowany na 27. miejscu. Ostatnie premiowane awansem miejsce zajął Tomàs-Llorenç Guarino Sabaté z Hiszpanii. 

W Montpellier oglądaliśmy jeszcze trenera Grzegorza Filipowskiego, który na co dzień prowadzi Kanadyjczyka Romana Sadovsky’ego. Zawodnikowi z Kanady udało się awansować do pokazu dowolnego, jednak zajął w nim dopiero 12. miejsce. 

Japoński dublet w finale

Mistrzem świata solistów w łyżwiarstwie figurowym został Japończyk Shoma Uno, który zdominował obie próby. Drugie miejsce zajął kolejny z Japończyków Yuma Kagiyama, który w obu przejazdach był na drugim miejscu. Po pierwszym przejeździe na podium był jeszcze Kazuki Tomono, jednak ostatecznie medal brązowy wywalczył Amerykanin Vincent Zhou, który minimalnie wyprzedził Gruzina Morisi Kvitaleshviliego i Amerykanina Camdena Pulkinena.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...