STS KOD PROMOCYJNY

Jan-Krzysztof Duda jednak nie weźmie udziału w prestiżowym Tata Steel Masters 2023

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaSzachyJan-Krzysztof Duda jednak nie weźmie udziału w prestiżowym Tata Steel Masters 2023

Rok temu polski arcymistrz był dziewiąty w turnieju Tata Steel, a w tym roku miał powalczyć o jeszcze lepszą lokatę. Organizatorzy poinformowali jednak, że Jan-Krzysztof Duda wycofał się w ostatniej chwili z „powodów osobistych”. Polaka zastąpi Irańczyk.

2022 rok był dla Dudy udany. Polski arcymistrz umocnił się w światowej czołówce szachistów. Nowy rok pochodzący z Wieliczki gracz rozpoczął od… wyróżnień. W plebiscycie portalu chess.com Duda został wyróżniony za najlepszą rozegraną w 2022 roku partię oraz najlepsze posunięcie.

Polak swój pierwszy turniej miał rozegrać już za kilka dni. Wtedy bowiem w holenderskim Wijk aan Zee rusza turniej Tata Steel Masters (13-29 stycznia). Turniej ten potocznie nazywany jest szachowym Wimbledonem. Duda rok temu zajął dziewiąte miejsce, a wygrał Norweg Magnus Carlsen. Nieoczekiwanie organizatorzy poinformowali o wycofaniu się Dudy, a jego miejsce zajął reprezentant Iranu.

W komunikacie jako powód wycofania podano „powody osobiste”, ale nieoficjalnie mówi się o przyczynach zdrowotnych. Jan-Krzysztof Duda zajmuje 21. miejsce w rankingu FIDE.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

400 za gola Hiszpanii lub Francji w półfinale!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Hiszpanii lub gola Francji w meczu Hiszpania Francja to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...