Jan-Krzysztof Duda jednak nie weźmie udziału w prestiżowym Tata Steel Masters 2023

Strona głównaSzachyJan-Krzysztof Duda jednak nie weźmie udziału w prestiżowym Tata Steel Masters 2023

Rok temu polski arcymistrz był dziewiąty w turnieju Tata Steel, a w tym roku miał powalczyć o jeszcze lepszą lokatę. Organizatorzy poinformowali jednak, że Jan-Krzysztof Duda wycofał się w ostatniej chwili z „powodów osobistych”. Polaka zastąpi Irańczyk.

2022 rok był dla Dudy udany. Polski arcymistrz umocnił się w światowej czołówce szachistów. Nowy rok pochodzący z Wieliczki gracz rozpoczął od… wyróżnień. W plebiscycie portalu chess.com Duda został wyróżniony za najlepszą rozegraną w 2022 roku partię oraz najlepsze posunięcie.

Polak swój pierwszy turniej miał rozegrać już za kilka dni. Wtedy bowiem w holenderskim Wijk aan Zee rusza turniej Tata Steel Masters (13-29 stycznia). Turniej ten potocznie nazywany jest szachowym Wimbledonem. Duda rok temu zajął dziewiąte miejsce, a wygrał Norweg Magnus Carlsen. Nieoczekiwanie organizatorzy poinformowali o wycofaniu się Dudy, a jego miejsce zajął reprezentant Iranu.

W komunikacie jako powód wycofania podano „powody osobiste”, ale nieoficjalnie mówi się o przyczynach zdrowotnych. Jan-Krzysztof Duda zajmuje 21. miejsce w rankingu FIDE.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych wydarzeń w bieżącym roku

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....