Dobre starty Polaków w regatach Formula Kite Spain Series na Majorce. Iza Satrjan na 6 miejscu

Strona głównaŻeglarstwoDobre starty Polaków w regatach Formula Kite Spain Series na Majorce. Iza...

W ostatni weekend na Majorce rozegrano pierwsze tegoroczne regaty cyklu Formula Kite Spain Series, podczas których oglądaliśmy w akcji polskich kitesurferów. Najlepiej z nich zaprezentowała się Iza Satrjan trenująca na co dzień w Sopockim Klubie Żeglarskim. W kategorii kobiet zajęła 6. miejsce. O sporym pechu może mówić Błażej Ożóg, który wziął udział tylko w 5 z 14 punktowanych wyścigów i musiał wycofać się z rywalizacji. Do tego czasu zajmował wysokie miejsce. Regaty na Majorce wygrali Brytyjczycy. W kategorii kobiet Ellie Albridge, a wśród mężczyzn Connor Bainbridge. 

Dobry start Izy Satrjan

Wśród kobiet jedyną naszą reprezentantką była Iza Satrjan z Sopockiego Klubu Żeglarskiego. Polka od początku plasowała się w czołówce rywalizacji i ostatecznie zajęła wysokie 6. miejsce w klasyfikacji kobiet. Z każdym wyścigiem wyglądała coraz lepiej i po średnim początku, w końcowych trzech wyścigach zajmowała kolejno 4, 4 i 9 miejsce. Widać, że to dopiero początek sezonu dla naszej kitesurferki, jednak ten start może być dobrym prognostykiem przed kolejnymi startami. Reprezentantka Polski prawdopodobnie będzie kontynuować swoje starty w hiszpańskim cyklu Formula Kite Spain Series. Kolejne zawody odbędą się w dniach 13-15 maja w Gijon. Kobiecą rywalizację wygrała Brytyjka Ellie Aldridge. 

Maks Żukowski w czołówce

Najwyżej z naszej męskiej drużyny został sklasyfikowany Maks Żukowski. Zawodnik AZS Sailing Team Poznań ukończył zmagania na 8. miejscu, a w pojedynczych wyścigach dwukrotnie plasował się na 3. miejscu. Na 14. miejscu zmagania ukończył jego kolega klubowy Jakub Jurkowski. Miejsce niżej w klasyfikacji generalnej znalazł się Jan Marciniak, który na co dzień trenuje w klubie Aqua Włocławek. 

O sporym pechu może mówić Błażej Ożóg, który wystartował tylko w pięciu punktowanych wyścigach. W nich wyglądał znakomicie, ponieważ raz wygrał i raz był drugi, a najgorszym jego miejscem było 8. Niestety problemy sprzętowe sprawiły, że ominął znaczną część rywalizacji i nie mógł włączyć się do walki o czołowe lokaty. Ostatecznie skończył na 41. miejscu. Rywalizację mężczyzn wygrał Brytyjczyk Connor Bainbridge. Na podium znaleźli się jeszcze Hiszpan Denis Taradin i Słoweniec Toni Vodisek. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...

Hurkacz i Zieliński awansowali do ćwierćfinału ATP 1000 w Montrealu

Hubert Hurkacz i Jan Zieliński odnieśli cenne zwycięstwo w turnieju deblowym National Bank Open ATP 1000 w Montrealu. Polska para deblowa pokonała Rohana Bopannę...