STS KOD PROMOCYJNY

Dobre starty Polaków w regatach Formula Kite Spain Series na Majorce. Iza Satrjan na 6 miejscu

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaŻeglarstwoDobre starty Polaków w regatach Formula Kite Spain Series na Majorce. Iza...

W ostatni weekend na Majorce rozegrano pierwsze tegoroczne regaty cyklu Formula Kite Spain Series, podczas których oglądaliśmy w akcji polskich kitesurferów. Najlepiej z nich zaprezentowała się Iza Satrjan trenująca na co dzień w Sopockim Klubie Żeglarskim. W kategorii kobiet zajęła 6. miejsce. O sporym pechu może mówić Błażej Ożóg, który wziął udział tylko w 5 z 14 punktowanych wyścigów i musiał wycofać się z rywalizacji. Do tego czasu zajmował wysokie miejsce. Regaty na Majorce wygrali Brytyjczycy. W kategorii kobiet Ellie Albridge, a wśród mężczyzn Connor Bainbridge. 

Dobry start Izy Satrjan

Wśród kobiet jedyną naszą reprezentantką była Iza Satrjan z Sopockiego Klubu Żeglarskiego. Polka od początku plasowała się w czołówce rywalizacji i ostatecznie zajęła wysokie 6. miejsce w klasyfikacji kobiet. Z każdym wyścigiem wyglądała coraz lepiej i po średnim początku, w końcowych trzech wyścigach zajmowała kolejno 4, 4 i 9 miejsce. Widać, że to dopiero początek sezonu dla naszej kitesurferki, jednak ten start może być dobrym prognostykiem przed kolejnymi startami. Reprezentantka Polski prawdopodobnie będzie kontynuować swoje starty w hiszpańskim cyklu Formula Kite Spain Series. Kolejne zawody odbędą się w dniach 13-15 maja w Gijon. Kobiecą rywalizację wygrała Brytyjka Ellie Aldridge. 

Maks Żukowski w czołówce

Najwyżej z naszej męskiej drużyny został sklasyfikowany Maks Żukowski. Zawodnik AZS Sailing Team Poznań ukończył zmagania na 8. miejscu, a w pojedynczych wyścigach dwukrotnie plasował się na 3. miejscu. Na 14. miejscu zmagania ukończył jego kolega klubowy Jakub Jurkowski. Miejsce niżej w klasyfikacji generalnej znalazł się Jan Marciniak, który na co dzień trenuje w klubie Aqua Włocławek. 

O sporym pechu może mówić Błażej Ożóg, który wystartował tylko w pięciu punktowanych wyścigach. W nich wyglądał znakomicie, ponieważ raz wygrał i raz był drugi, a najgorszym jego miejscem było 8. Niestety problemy sprzętowe sprawiły, że ominął znaczną część rywalizacji i nie mógł włączyć się do walki o czołowe lokaty. Ostatecznie skończył na 41. miejscu. Rywalizację mężczyzn wygrał Brytyjczyk Connor Bainbridge. Na podium znaleźli się jeszcze Hiszpan Denis Taradin i Słoweniec Toni Vodisek. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...