Jubileusz Bartosza Zmarzlika. Świetne liczby żużlowca

Autor
Strona głównaŻużelJubileusz Bartosza Zmarzlika. Świetne liczby żużlowca

Mecz Stali Gorzów z Betard Spartą Wrocław był wyjątkowy dla Bartosza Zmarzlika, który zanotował dwusetny występ w barwach gorzowskiej ekipy w meczu ligowym.

Fenomenalne liczby

Liczby Bartosza Zmarzlika robią wrażenie. Dwukrotny, indywidualny mistrz świata 19 czerwca 2022 roku zanotował dwusetny występ w plastronie Stali Gorzów w meczu ligowym. Do statystyk zostały zaliczone wszystkie jego starty w PGE Ekstralidze oraz dwa występy w barażach z Ostrovią Ostrów z 2019 roku.

Zmarzlik zadebiutował 25 kwietnia 2011 roku w meczu z Unią Leszno. Jego aktualny bilans to 2.132 punkty na mecz, co pozwala mu na zajęcie bardzo wysokiej, czwartej lokaty w tabeli wszech czasów Stali Gorzów.

Dodajmy, że mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Moje Bermudy Stal Gorzów 52:38 nad Betard Spartą Wrocław, a Zmarzlik zgarnął 13 punktów.

Wyjątkowa impreza dla Gorzowa

Skoro mowa o Bartoszu Zmarzliku, nie sposób nie wspomnieć o dużej imprezie, która za kilka dni odbędzie się w Gorzowie Wielkopolskim. Mowa oczywiście o rundzie Indywidualnych Mistrzostw Świata, która 25 czerwca ponownie zawita do Polski. Na kibiców czeka wiele atrakcji, natomiast miejscowi będą mocno trzymać kciuki za swojego ulubieńca, czyli Zmarzlika.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...