STS KOD PROMOCYJNY

Przyzwoity występ Michała Knappa w IME w żużlu na lodzie

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaŻużelPrzyzwoity występ Michała Knappa w IME w żużlu na lodzie

W sobotę 19 marca odbył się 2. finał Indywidualnych Mistrzostw Europy w żużlu na lodzie. Zawody miały miejsce w Tomaszowie Mazowieckim. Zwyciężył Jimmy Olsen, jednak nowym czempionem został Harald Simon. Michał Knapp zajął 11. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Przerwana hegemonia Rosjan

Harald Simon był faworytem do końcowego triumfu, zwłaszcza po tym, jak wykluczeni z rywalizacji zostali Rosjanie. Austriak zajął trzecie miejsce w Sanoku, natomiast w Tomaszowie Mazowieckim był drugi. Te rezultaty wystarczyły do zdobycia tytułu czempiona Europy.

Występy Knappa

Polscy kibice również mają powody do zadowolenia, ponieważ z dobrej strony zaprezentował się jedyny reprezentant naszego kraju, czyli Michał Knapp. Przypomnijmy, że w Sanoku zdobył on cztery punkty, natomiast w sobotnich zawodach zgarnął sześć „oczek”. Pozwoliło mu to na zajęcie 11. miejsca w klasyfikacji generalnej. Turniej w Tomaszowie Mazowieckim zakończył natomiast na dziewiątej lokacie. Początek nie napawał do optymizmu, ponieważ Knapp w pierwszym biegu nie zdobył punktów, a w drugim zaliczył upadek. Kolejne trzy starty kończył jednak jako drugi.

Kiedy znów będziemy mogli śledzić występy Knappa? Już w kwietniowym pucharze Roelofa Thijsa! Następnie Polak wystartuje w Indywidualnych Mistrzostwach Świata w roli drugiego rezerwowego.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...