Przyzwoity występ Michała Knappa w IME w żużlu na lodzie

Strona głównaŻużelPrzyzwoity występ Michała Knappa w IME w żużlu na lodzie

W sobotę 19 marca odbył się 2. finał Indywidualnych Mistrzostw Europy w żużlu na lodzie. Zawody miały miejsce w Tomaszowie Mazowieckim. Zwyciężył Jimmy Olsen, jednak nowym czempionem został Harald Simon. Michał Knapp zajął 11. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Przerwana hegemonia Rosjan

Harald Simon był faworytem do końcowego triumfu, zwłaszcza po tym, jak wykluczeni z rywalizacji zostali Rosjanie. Austriak zajął trzecie miejsce w Sanoku, natomiast w Tomaszowie Mazowieckim był drugi. Te rezultaty wystarczyły do zdobycia tytułu czempiona Europy.

Występy Knappa

Polscy kibice również mają powody do zadowolenia, ponieważ z dobrej strony zaprezentował się jedyny reprezentant naszego kraju, czyli Michał Knapp. Przypomnijmy, że w Sanoku zdobył on cztery punkty, natomiast w sobotnich zawodach zgarnął sześć „oczek”. Pozwoliło mu to na zajęcie 11. miejsca w klasyfikacji generalnej. Turniej w Tomaszowie Mazowieckim zakończył natomiast na dziewiątej lokacie. Początek nie napawał do optymizmu, ponieważ Knapp w pierwszym biegu nie zdobył punktów, a w drugim zaliczył upadek. Kolejne trzy starty kończył jednak jako drugi.

Kiedy znów będziemy mogli śledzić występy Knappa? Już w kwietniowym pucharze Roelofa Thijsa! Następnie Polak wystartuje w Indywidualnych Mistrzostwach Świata w roli drugiego rezerwowego.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Żan Tabak gwarancją wysokiej jakości. Czy Trefl Sopot odzyska dawny blask?

Przed obecnym sezonem władze Trefla Sopot podjęły ważną decyzję, że chcą włączyć się do walki o medale. W tym celu zwiększono budżet na zawodników, a...

Sportowy rok 2022 Roberta Lewandowskiego. Słodkie sukcesy z nutą goryczy

Rok 2022 był wyjątkowy dla Roberta Lewandowskiego i polskich kibiców. Przenosiny z Bayernu Monachium do FC Barcelony, pierwsze sukcesy w La Liga i Mundial...