Przyzwoity występ Michała Knappa w IME w żużlu na lodzie

Strona głównaŻużelPrzyzwoity występ Michała Knappa w IME w żużlu na lodzie

W sobotę 19 marca odbył się 2. finał Indywidualnych Mistrzostw Europy w żużlu na lodzie. Zawody miały miejsce w Tomaszowie Mazowieckim. Zwyciężył Jimmy Olsen, jednak nowym czempionem został Harald Simon. Michał Knapp zajął 11. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Przerwana hegemonia Rosjan

Harald Simon był faworytem do końcowego triumfu, zwłaszcza po tym, jak wykluczeni z rywalizacji zostali Rosjanie. Austriak zajął trzecie miejsce w Sanoku, natomiast w Tomaszowie Mazowieckim był drugi. Te rezultaty wystarczyły do zdobycia tytułu czempiona Europy.

Występy Knappa

Polscy kibice również mają powody do zadowolenia, ponieważ z dobrej strony zaprezentował się jedyny reprezentant naszego kraju, czyli Michał Knapp. Przypomnijmy, że w Sanoku zdobył on cztery punkty, natomiast w sobotnich zawodach zgarnął sześć „oczek”. Pozwoliło mu to na zajęcie 11. miejsca w klasyfikacji generalnej. Turniej w Tomaszowie Mazowieckim zakończył natomiast na dziewiątej lokacie. Początek nie napawał do optymizmu, ponieważ Knapp w pierwszym biegu nie zdobył punktów, a w drugim zaliczył upadek. Kolejne trzy starty kończył jednak jako drugi.

Kiedy znów będziemy mogli śledzić występy Knappa? Już w kwietniowym pucharze Roelofa Thijsa! Następnie Polak wystartuje w Indywidualnych Mistrzostwach Świata w roli drugiego rezerwowego.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...

A jednak! Mateusz Ponitka rozwiązał umowę z Zenitem i opuścił już Rosję

Mateusz Ponitka wrócił do Zenita St. Petersburg, ale jak się okazuje, nie na długo. W piątek kapitan reprezentacji Polski rozwiązał umowę z rosyjskim klubem...