Duda w półfinale FTX Road to Miami!

Strona głównaSzachyDuda w półfinale FTX Road to Miami!

Ma szansę zagrać o zwycięstwo w turnieju! Jan-Krzysztof Duda pokonał Holendra Anisha Giri i awansował do półfinału turnieju FTX Road to Miami zaliczanych do cyklu Champions Chess Tour w szachach szybkich.

Arcymistrz z Wieliczki razem z mistrzem Polski – Radosławem Wojtaszkiem – od początku tygodnia walczyli w fazie zasadniczej. Wojtaszek ukończył turniej na 11. miejscu, co jednak nie pozwoliło mu grać dalej, bo do fazy pucharowej awansowała najlepsza ósemka.

Zdecydowanie lepiej idzie Dudzie. Polak w fazie zasadniczej zajął trzecie miejsce i awansował do ćwierćfinału. Tam okazał się lepszy od Anisha Giriego. Dwie pierwsze partie pojedynku ćwierćfinałowego były remisowe, w trzeciej górą był arcymistrz z Wieliczki, czwarta znów przyniosła graczom po pół punktu.

Duda walkę o finał rozpocznie w piątek o godzinie 18.00. Rywalem Polaka będzie Amerykanin Levon Aronian.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polacy w Premier League. Kto z Polaków gra w lidze angielskiej w sezonie 22/23?

Angielską Premier League uważa się za najbardziej elitarne rozgrywki ligowe na świecie. W stawce jest kilku biało-czerwonych, jednak nieliczni odgrywają czołowe role w swoich...

Dublety Lewandowskiego i Świderskiego przed zgrupowaniem kadry. Jak grali Polacy w ligach zagranicznych?

Kolejny dobry weekend zanotowali polscy piłkarze w ligach zagranicznych. Już tradycyjnie do siatki rywali trafił Robert Lewandowski. Tym razem dwukrotnie pokonał bramkarza Elche i...