Duda w półfinale FTX Road to Miami!

Strona głównaSzachyDuda w półfinale FTX Road to Miami!

Ma szansę zagrać o zwycięstwo w turnieju! Jan-Krzysztof Duda pokonał Holendra Anisha Giri i awansował do półfinału turnieju FTX Road to Miami zaliczanych do cyklu Champions Chess Tour w szachach szybkich.

Arcymistrz z Wieliczki razem z mistrzem Polski – Radosławem Wojtaszkiem – od początku tygodnia walczyli w fazie zasadniczej. Wojtaszek ukończył turniej na 11. miejscu, co jednak nie pozwoliło mu grać dalej, bo do fazy pucharowej awansowała najlepsza ósemka.

Zdecydowanie lepiej idzie Dudzie. Polak w fazie zasadniczej zajął trzecie miejsce i awansował do ćwierćfinału. Tam okazał się lepszy od Anisha Giriego. Dwie pierwsze partie pojedynku ćwierćfinałowego były remisowe, w trzeciej górą był arcymistrz z Wieliczki, czwarta znów przyniosła graczom po pół punktu.

Duda walkę o finał rozpocznie w piątek o godzinie 18.00. Rywalem Polaka będzie Amerykanin Levon Aronian.