Duda w półfinale FTX Road to Miami!

Autor
Strona głównaSzachyDuda w półfinale FTX Road to Miami!

Ma szansę zagrać o zwycięstwo w turnieju! Jan-Krzysztof Duda pokonał Holendra Anisha Giri i awansował do półfinału turnieju FTX Road to Miami zaliczanych do cyklu Champions Chess Tour w szachach szybkich.

Arcymistrz z Wieliczki razem z mistrzem Polski – Radosławem Wojtaszkiem – od początku tygodnia walczyli w fazie zasadniczej. Wojtaszek ukończył turniej na 11. miejscu, co jednak nie pozwoliło mu grać dalej, bo do fazy pucharowej awansowała najlepsza ósemka.

Zdecydowanie lepiej idzie Dudzie. Polak w fazie zasadniczej zajął trzecie miejsce i awansował do ćwierćfinału. Tam okazał się lepszy od Anisha Giriego. Dwie pierwsze partie pojedynku ćwierćfinałowego były remisowe, w trzeciej górą był arcymistrz z Wieliczki, czwarta znów przyniosła graczom po pół punktu.

Duda walkę o finał rozpocznie w piątek o godzinie 18.00. Rywalem Polaka będzie Amerykanin Levon Aronian.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...