Rusza Champions Chess Tour 2022. Jak pójdzie Janowi-Krzysztowofi Dudzie?

Strona głównaSzachyRusza Champions Chess Tour 2022. Jak pójdzie Janowi-Krzysztowofi Dudzie?

Najlepsi szachiści na świecie nie mają wielu chwil wytchnienia. Jan-Krzysztof Duda i reszta czołówki rankingu FIDE właśnie zaczyna cykl internetowych turniejów szachowych Champions Chess.

Nie tak dawno Jan-Krzysztof Duda uczestniczył w kolejnej edycji prestiżowego turnieju Tata Steel Chess Tournament. Polski arcymistrz szachowy w holenderskim Wijk aan Zee polski szachista był dziewiąty, poprawiając o jedno miejsce swój wynik z poprzedniej edycji turnieju.

Champions Chess Tour – co to za turniej?

Teraz fani szachowych partii będą go mogli oglądać regularnie w Champions Chess Tour 2022. Ten cykl turniejów szachowy trwać będzie przez 9 miesięcy. Pierwszy turniej zaczyna się 19 lutego. Do podziału jest 1,6 miliona dolarów, a udział w cyklu biorą najlepsi szachiści na świecie, a Magnusem Carlsenem na czele.

Zasady turnieju Airthings Masters 2022

Pierwszy turniej, który potrwa od 19 do 26 lutego nosi nazwę Airthings Masters 2022. W pierwszych zawodach weźmie udział 16 szachistów, którzy w czterodniowycheliminacjach systemem każdy z każdym wyłonią pucharową ósemkę. Ćwierćfinały oraz półfinały będą rozgrywane w formie meczu składającego się z czterech partii, a finał to dwa takie mecze w ciągu dwóch dni. Zawodnicy mają 15 minut na całą partię z dodawaniem 10 sekund po każdym ruchu od początku partii. W eliminacjach zawodnicy otrzymują 3 punkty za wygraną i 1 za remis.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Jan Habdas brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich

Reprezentant Polski 19-letni Jan Habdas zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich, które odbywają się w kanadyjskim Whistler. Zawodnik, który w tym...