Rusza Champions Chess Tour 2022. Jak pójdzie Janowi-Krzysztowofi Dudzie?

Strona głównaSzachyRusza Champions Chess Tour 2022. Jak pójdzie Janowi-Krzysztowofi Dudzie?

Najlepsi szachiści na świecie nie mają wielu chwil wytchnienia. Jan-Krzysztof Duda i reszta czołówki rankingu FIDE właśnie zaczyna cykl internetowych turniejów szachowych Champions Chess.

Nie tak dawno Jan-Krzysztof Duda uczestniczył w kolejnej edycji prestiżowego turnieju Tata Steel Chess Tournament. Polski arcymistrz szachowy w holenderskim Wijk aan Zee polski szachista był dziewiąty, poprawiając o jedno miejsce swój wynik z poprzedniej edycji turnieju.

Champions Chess Tour – co to za turniej?

Teraz fani szachowych partii będą go mogli oglądać regularnie w Champions Chess Tour 2022. Ten cykl turniejów szachowy trwać będzie przez 9 miesięcy. Pierwszy turniej zaczyna się 19 lutego. Do podziału jest 1,6 miliona dolarów, a udział w cyklu biorą najlepsi szachiści na świecie, a Magnusem Carlsenem na czele.

Zasady turnieju Airthings Masters 2022

Pierwszy turniej, który potrwa od 19 do 26 lutego nosi nazwę Airthings Masters 2022. W pierwszych zawodach weźmie udział 16 szachistów, którzy w czterodniowycheliminacjach systemem każdy z każdym wyłonią pucharową ósemkę. Ćwierćfinały oraz półfinały będą rozgrywane w formie meczu składającego się z czterech partii, a finał to dwa takie mecze w ciągu dwóch dni. Zawodnicy mają 15 minut na całą partię z dodawaniem 10 sekund po każdym ruchu od początku partii. W eliminacjach zawodnicy otrzymują 3 punkty za wygraną i 1 za remis.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...

Pięciu Polaków w konkursie w Planicy. Koniec sezonu dla Pawła Wąska

W czwartek w słoweńskiej Planicy odbyły się ostatnie kwalifikacje do konkursu indywidualnego w obecnym sezonie Pucharu Świata. Jeszcze przed startem wycofał się z nich...