STS KOD PROMOCYJNY

Rusza Champions Chess Tour 2022. Jak pójdzie Janowi-Krzysztowofi Dudzie?

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaSzachyRusza Champions Chess Tour 2022. Jak pójdzie Janowi-Krzysztowofi Dudzie?

Najlepsi szachiści na świecie nie mają wielu chwil wytchnienia. Jan-Krzysztof Duda i reszta czołówki rankingu FIDE właśnie zaczyna cykl internetowych turniejów szachowych Champions Chess.

Nie tak dawno Jan-Krzysztof Duda uczestniczył w kolejnej edycji prestiżowego turnieju Tata Steel Chess Tournament. Polski arcymistrz szachowy w holenderskim Wijk aan Zee polski szachista był dziewiąty, poprawiając o jedno miejsce swój wynik z poprzedniej edycji turnieju.

Champions Chess Tour – co to za turniej?

Teraz fani szachowych partii będą go mogli oglądać regularnie w Champions Chess Tour 2022. Ten cykl turniejów szachowy trwać będzie przez 9 miesięcy. Pierwszy turniej zaczyna się 19 lutego. Do podziału jest 1,6 miliona dolarów, a udział w cyklu biorą najlepsi szachiści na świecie, a Magnusem Carlsenem na czele.

Zasady turnieju Airthings Masters 2022

Pierwszy turniej, który potrwa od 19 do 26 lutego nosi nazwę Airthings Masters 2022. W pierwszych zawodach weźmie udział 16 szachistów, którzy w czterodniowycheliminacjach systemem każdy z każdym wyłonią pucharową ósemkę. Ćwierćfinały oraz półfinały będą rozgrywane w formie meczu składającego się z czterech partii, a finał to dwa takie mecze w ciągu dwóch dni. Zawodnicy mają 15 minut na całą partię z dodawaniem 10 sekund po każdym ruchu od początku partii. W eliminacjach zawodnicy otrzymują 3 punkty za wygraną i 1 za remis.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...